Zatoč s celulitídou rýchlo a efektívne

Presne takisto ako i ty, som si i ja myslela, že celulitída je problém, ktorý sa ma tak skoro týkať nebude, že je to problém zrelých žien v menopauze a že na ňu ešte veľmi dlho myslieť nemusím. Samozrejme, sem-tam som si o nej niečo prečítala, niečo videla a počula, ale myslela som si, športujem, žijem zdravo, starám sa o seba, môj problém to nebude. Ani nebol, v prvom tehotenstve. Začalo to počas druhého a zintenzívnilo sa pri ďalšom. Zrazu som si kládla otázku: Ako sa zbaviť celulitídy?”

 

Čo to vlastne tá „celulka“ je

Typický vzhľad pomarančovej kôry, s hrbolčekmi a jamkami, hlavne na stehnách, bokoch a zadku. Takto môže vyzerať aj koža zdravej, mladej, štíhlej ženy, pretože celulitída môže vzniknúť ešte v období pred dospievaním. Celulitída vzniká v podkožnom tkanive, kde sa nachádzajú tukové bunky a kde majú zakončenie aj lymfatické cievy. Pri nedostatočnej lymfatickej drenáži dochádza k pomalej cirkulácii a k hromadeniu vody. Ženský organizmus obsahuje asi dvojnásobok tukových buniek ako mužský, pričom tieto bunky sú schopné zväčšiť svoj objem až dvestokrát. Navyše dochádza k nerovnomernému uloženiu nahromadenej tekutiny a tak vzniká efekt pomarančovej kôry. Ako správne tušíš, toto všetko sa znásobuje v tehotenstve, zároveň je podporované zvyšovaním, resp. výkyvmi telesnej hmotnosti, sedavejším spôsobom života a produkciou hormónov.

 

 

Ako sa zbaviť celulitídy

Zatiaľ čo s genetickými predispozíciami veľa spraviť nevieš, všetko ostatné môžeš mať, aspoň do určitej miery, pod kontrolou. Určite si už veľa rád, ako sa zbaviť celulitídy počula, ja sa pokúsim zhrnúť moje skúsenosti. Ak si uvedomíš mechanizmus vzniku a prejavy celulitídy, tak je jasné, čo treba robiť a ako sa celulitídy zbaviť. V prvom rade je dôležité zabrániť vzniku celulitídy zmenou a udržaním zdravého životného štýlu. Vizuálne prejavy celulitídy, hlavne na stehnách a na zadku, sa dajú zmierniť masážami a pravidelným používaním špeciálnych masážnych krémov proti celulitíde.

 

Moje osvedčené triky ako sa celulitídy zbaviť:

 

  • Zmena stravovacích návykov 

Toto si už počula veľakrát, ale stále je to účinný spôsob, vytvoriť si zdravý jedálniček s vyváženou stravou, kde sa eliminuje podiel cukrov a tukov a zvyšuje podiel zeleniny a ovocia. Pri celulitíde je dôležité, aby si denne prijala dostatočné množstvo tekutín hlavne v podobe čistej vody, ale i bylinkových čajov, ktoré napomáhajú odvodneniu organizmu. Ale pozor – tieto čaje nepreháňaj!

 

  • Pravidelné cvičenie

Pohyb ti umožní nielen dosiahnuť a udržať si primeranú telesnú hmotnosť, ale dokáže i rozprúdiť lymfodrenážny systém. Ak začneš cvičiť, nájdi si čas na pravidelné cvičenie minimálne 3-krát týždenne. Spravíš dobre, ak popri sérii cielených cvikov, zameraných na problémové partie, začneš vykonávať i doplnkovú pohybovú aktivitu, samozrejme v rámci svojich možností a schopností. Z vlastnej skúsenosti ti odporúčam plávanie, bicyklovanie, rýchlejšiu chôdzu a tanec.Tieto činnosti sú vhodné i preto, lebo ich môžeš vykonávať i popri starostlivosti o deti. Spoločné plávanie a bicyklovanie so staršími deťmi alebo turistika, kde najmenšieho drobca strčíš ockovi do nosiča a so staršími sa naháňaš na lúke, prospeje nielen tebe, ale celej rodine. No i rýchlejšia chôdza s kočíkom, keď už staršie deti odovzdáš v škôlke či v škole, má tiež niečo do seba. Podobných aktivít si vo svojom dennom režime určite nájdeš dosť.

  

  • Starostlivosť o pokožku

Ak toto všetko robíš, tak ti odporúčam ešte i pravidelnú, dlhodobú starostlivosť o pokožku, ktorá ti časom prinesie vytúžený efekt. Musíš si uvedomiť, že tvoje telo počas tehotenstva a po pôrode prechádza rozličnými, hlavne hormonálnymi zmenami, stresom a záťažou, kedy i kozmetické procedúry potrebujú dlhšiu dobu. Zlepšenie stavu celulitídy môžeš vidieť po aplikácii rôznych kozmetických prípravkov, ako sú zábaly, toniká i krém na celulitídu, najlepšie v bio kvalite. Síce neodstránia vlastnú príčinu vzniku celulitídy, ale pomôžu ti k vyhladeniu kože a budú ťa motivovať k ďalšej starostlivosti o pokožku.

 

Tajný tip:                                                                                

Na zvýšenie efektu masážnych krémov ti odporúčam vykonávať pravidelne peeling pokožky, ktorý odstráni odumreté bunky z povrchu a pokožku mierne vyhladí. Potom je pokožka lepšie pripravená absorbovať látky z krémov proti celulitíde. 

Úplné vyhladenie pokožky, či zvrátenie priebehu celulitídy, nie je možné bez dodržiavania všetkých spomínaných bodov. Ich poctivé dodržiavanie a vzájomná kombinácia ti pomôže nielen k potlačeniu prejavov celulitídy, ale budeš sa cítiť lepšie, zdravšie a hlavne spokojnejšie.