Vieš, čo znamenajú tvoje sny?

vies--co-znamenaju-tvoje-snyAj my mamy máme svoje sny. Často oveľa bláznivejšie či zvláštnejšie ako ktokoľvek iný. Nehovorím teraz o snoch, ktoré si chceš splniť v realite, ale o tých, ktoré sa ti snívajú v noci, keď si konečne po náročnom dni ľahneš do postele a užívaš si zaslúžený oddych. Čo znamenajú sny sa nie každému darí rozlúštiť.

Bol to len výplod unavenej hlavy, alebo majú tvoje sny iný význam?

Začína to už v tehotenstve

Určite si zaregistrovala zmenu snov už počas tehotenstva. Môže za to nielen zmena životnej situácie a strach o nenarodené bábätko, ktoré ovplyvňujú tvoju psychiku, ale aj tvoje hormóny. Sny sa tiež menia v závislosti od mesiaca tehotenstva. Zaujímavé je, že tehotné ženy mávajú väčšinou oveľa viac snov ako pred otehotnením, alebo si ich aspoň lepšie pamätajú.

V prvom trimestri sa napríklad žene často sníva o vode, čo pravdepodobne súvisí s plodovou vodou. V druhom trimestri zas budúce mamičky často snívajú o mláďatkách rôznych zvierat, čo je prípravou na prichádzajúce bábo a v treťom trimestri sú to najčastejšie sny súvisiace priamo s dieťaťom, jeho menom či pohlavím.

 

Sny o deťoch

Mamy často snívajú o svojich deťoch. Podľa toho, o čom sen je, sa mení jeho význam. Avšak, ak sa ti sníva o dieťati, nemusí to priamo súvisieť s tým tvojím. Ak v sne rodíš, je to symbolom nového začiatku, či nového projektu. Kŕmenie dieťaťa symbolizuje starosti. Vidieť dieťa sa hrať znamená pokoj, radosť a šťastie. Ak v sne objímaš dieťa, znamená to, že niekto v tvojom okolí potrebuje pomoc a choré dieťa môže symbolizovať neúspech v práci či podnikaní.

Opakujúce sa sny

Určite sa ti už stalo, že sa ti ten istý sen sníval stále dookola. Niekedy je rovnaká iba téma, inokedy sa nám dookola celý opakuje. Opakujúce sa sny ťa často varujú pred chybami, ktoré robíš, alebo sa chystáš urobiť v živote. Skús im venovať trochu pozornosti a počúvať, čo sa ti snažia povedať.

Čo znamenajú sny?

Či si to uvedomuješ, alebo nie, sníva sa ti každú noc. Tvoja hlava proste potrebuje v noci oddychovať, a práve to robí prostredníctvom snov. Sny mnohých ľudí fascinujú už odpradávna a nútia nás premýšľať o ich význame. Niekedy sú príjemné a nechceme sa zobudiť, inokedy nás zase vytrhnú zo spánku a nedokážeme ďalej zaspať. 

Mnohí ľudia majú podobné sny a ich význam je takýto:

Lietanie – Sny o lietaní často súvisia s tým, že si sa od niečoho v živote oslobodila, alebo máš odvážne plány a ciele. Znamenajú šťastie, radosť a splnenie prianí.

Padanie – Určite sa ti už stalo, že si sa prebrala zo sna na pocit pádu. Tieto sny môžu byť spôsobené tým, že nad niečím vo svojom živote strácaš kontrolu, alebo sa cítiš bezmocne. Sny o páde do priekopy môžu symbolizovať, že sa o tebe budú šíriť klebety, alebo sa pribrzdí uskutočnenie tvojho plánu.

Smrť – Snov o smrti sa nemusíš báť, ani keď sa týkajú tvojich detí či blízkych. Tieto sny symbolizujú životnú zmenu, väčšinou pozitívnu. Niektorým ženám sa o smrti sníva aj predtým ako zistia, že sú tehotné. Ak sa ti teda sníva o smrti, možno je čas zájsť do lekárne po tehotenský test.

Niekto ťa naháňa – Sny o tom, že pred niekým utekáš majú väčšinou súvis s nedokončenými úlohami. Ak teda niečo odkladáš na neskôr, mala by si sa do toho pustiť čo najskôr, pre tvoj pokojný spánok.

Sny môžu odrážať to čo počas dňa zažiješ, tvoju náladu, obavy, aktuálnu životnú situáciu, alebo proste len to, na čo aktuálne najviac myslíš. Môžu ti však byť aj dobrým radcom, ktorý ťa upozorní na to, na čo by si sa momentálne v živote mala zamerať. Sú nástrojom, ktorým ti tvoje podvedomie dáva najavo to, čo ho aktuálne najviac trápi, preto by si im mala venovať každé ráno aspoň malé zamyslenie, kým naštartuješ do ďalšieho náročného dňa. 

Možno práve tvoj sen ti pomôže zvládnuť novú situáciu, ktorá ťa čaká doma s deťmi či v práci.