V čom všetkom ti pomôžu liečivé kamene?

v-com-vsetkom-ti-pomozu-liecive-kameneBývaš často vyčerpaná a mávaš pocit, že sa na teba všetko valí z každej strany? Mávaš bolesti hlavy, alebo nevieš večer zaspať?

S týmito a mnohými inými problémami ti môžu pomôcť liečivé kamene. Pozitívne účinky polodrahokamov, aj iných kameňov na telo sú známe už tisícky rokov. Liečivú silu kameňov využívali už starí Egypťania, Gréci, Rimania, Číňania či Aztéci. To, že bola táto metóda liečenia používaná naprieč celým svetom dokazuje, že má skutočne niečo do seba.

Ako používať liečivé kamene?

Môžeš ich použiť rôzne. Ak máš problém s konkrétnym miestom na tele, môžeš si ho priamo prikladať, alebo ho len držať v ruke. Obľúbené sú aj šperky z liečivých kameňov. Preventívne si tiež môžeš dávať kamene v noci pod vankúš, alebo vložiť do kúpeľa. Pozor, svoj kameň nikomu nepožičiavaj, je určený len pre teba. Kameňa by sa nikto iný nemal ani dotýkať.

 

Aký majú liečivé kamene význam a účinky?

Liečivé kamene fungujú na princípe toku životnej energie (čchi) a umožňujú pozitívnej energii, aby prúdila do tela a negatívnej zas naopak von z tela. Dôležitá je aj farba kameňa, ktorá udržuje v rovnováhe tvoju auru. Preto má každý kameň iné unikátne účinky a liečivé schopnosti.

Achát

Achát je kameňom citovej aj telesnej rovnováhy a dodáva sebavedomie. Pomáha pri problémoch s trávením a žalúdkom.

Akvamarín

Akvamarín ti pomôže upokojiť myseľ a prinesie radosť a šťastie do tvojich vzťahov. Mierni bolesť zubov, podporuje liečbu dýchacích ciest, astmy či sennej nádchy.

Ametyst

Ametyst čistí myseľ od napätia a stresu. Pomáha v ťažkých životných situáciách. Zmierňuje bolesti hlavy a lieči nespavosť. Čistí krv a pomáha s kožnými problémami a imunitou.

Citrín

Citrín prináša do života šťastie, spokojnosť a hojnosť. Pomáha predchádzať nočným morám a podporuje pokojný spánok. Pomáha pri menštruačných bolestiach, podporuje činnosť štítnej žľazy, čistí krv, pomáha pri liečbe cukrovky a pozitívne vplýva aj na zažívanie.

Jantár

Jantár pomáha s rozhodovaním a zvyšuje trpezlivosť. Mnohé mamičky ho používajú najmä pri prerezávaní detských zúbkov, keďže utišuje bolesť. Pri bolestiach zubov pomáha aj dospelým. Používa sa aj pri ochoreniach štítnej žľazy.

Krištáľ

Krištáľ je najúčinnejším liečivým kameňom. Chráni ťa negatívnou energiou a dodáva silu. Pomáha pri akýchkoľvek zdravotných problémoch, utlmuje bolesť hlavy a zubov, posilňuje imunitu, znižuje horúčku.

Malachit

Malachit je ochranný kameň. Zabraňuje nehodám a pomáha pri podnikaní. Pomáha tiež pri pôrode a podporuje liečbu astmy a detoxikáciu pečene.

Ruženín

Ruženín pomáha v láske a podporuje kreativitu. Podporuje tiež činnosť srdca a ciev, zvyšuje plodnosť a hojí popáleniny.