Aký význam má číslo 7 v numerológii?

Sedmička. Pre niekoho len číslo, pre iného životné číslo. Vo všeobecnosti je však 7 označovaná za šťastné číslo a jedno z najduchovnejších čísel. Čo to však znamená a aký je význam čísla 7 v numerológii? Jej kľúčovou súčasťou je číslo životnej cesty alebo osudové číslo. Získaš ho z numerologického súčtu dátumu narodenia. Vďaka tomuto číslu môžeš zistiť viac o tvojej osobnosti a porozumieť tomu, ako byť úspešná a šťastná vo svojom živote.

 

Čísla ti odhalia životný smer

Numerológia ma uchvátila len nedávno. Aktuálne, vďaka kurzu numerológie, mám možnosť uniknúť z nášho domáceho prevažne mužského sveta. Robím pre seba niečo, čo mi dáva zmysel a s nadšením pozorujem numerológiu vo svojom živote.

V jednoduchosti povedané, numerológia je mocný myšlienkový systém, ktorého zmyslom je štúdium čísel, ktoré sú späté s tvojím životom. Odhaľuje informácie nielen o živote, ale aj o tvojej budúcnosti. Otvorí ti dvere poznania o tom, prečo si sa narodila práve v daný deň a dostala si meno, ktoré máš.

 

 

Magický význam čísla 7

Dnes už viem, že význam čísla 7 je oveľa duchovnejší. Magická sedmička patrí ľuďom, ktorí dosahujú úspech vlastnou energiou, dávajú prednosť duševnej práci pred fyzickou a pracujú na svojom vnútornom rozvoji. Z numerologického čísla 7 pravdepodobne nebude výborný murár či drevorubač. Jednoduchšie sa učia jazyky a skvelé uplatnenie ich čaká napríklad v oblasti vzdelávania.  

„Sedmičky“ uprednostňujú dlhodobé priateľstvá a rovnako tak sa stavajú aj k partnerskému životu. Častokrát si udržia priateľov z mladosti až do konca života. Životné číslo 7 znamená pre človeka v partnerstve hľadanie rovnováhy a šťastia, ku ktorému sa prepracuje aj cez strastiplné obdobie. Po materiálnej stránke siaha až po veľkom snažení sa. Životná cesta čísla sedem je naplnená inteligenciou a často spojená s filozofiou.

Zmysel, pravda a poznanie sú pre číslo sedem dôležitejšie ako peniaze. Zaujíma ich skutočná vnútorná krása a nie móda a trendy. Tie pokladajú za premenlivé a pohŕdajú nimi. Vo vzťahu hľadajú niekoho, kto im môže intelektuálne konkurovať. Príliš extrovertný partner nie je ideálnym riešením, nakoľko si radi užívajú samotu a môžu v tomto vzťahu trpieť. Výhodou je, že každé životné číslo má zastúpenie medzi extrovertmi i introvertmi.

 

Buduj si svoje šťastie

Čísla ovplyvňujú náš osud. Ale každý sme strojcom vlastného šťastia. Jediné, čo neovplyvníš je dátum narodenia. Všetko ostatné je už v tvojich rukách.

Je sedmička naozaj šťastné číslo? Môj názor je, že neexistujú zlé alebo dobré čísla. Ak sa chceš o numerológii dozvedieť viac, dostupné je množstvo literatúry i kurzov, ktoré ti pomôžu zorientovať sa a vykročiť správnou nohou na svoju životnú cestu.