Jantárový náramok nielen na prerezávanie zúbkov

Každá z nás to pozná, prerezávanie zúbkov, to sú prebdené a preplakané noci, ktoré tráviš pri svojom plačúcom dieťatku, veľakrát úplne bezmocná. To, že nevieš svojmu dieťatku pomôcť, je nielen pre teba, ale pre každú mamu jedna z najviac frustrujúcich vecí, s ktorými sa môžeš pri starostlivosti o dieťa stretnúť. Ja som to zažila najskôr pri najstaršom synovi a potom sa to opakovalo pri druhom a takisto aj pri treťom. Bez ohľadu na to, ako som sa ráno po takto prebdenej noci cítila a vyzerala, musela som normálne fungovať, čakala ma každodenná starostlivosť o všetky deti, domácnosť a určite nie v poslednom rade i práca v našej firme.

 

Obávané obdobie – prerezávanie zúbkov

Obdobie prerezávania zúbkov u každého z mojich detí trvalo inak dlho a prejavovalo  sa rozličnými spôsobmi. Neomylným príznakom, že je to už tu, vždy bolo zvýšené slinenie a obhrýzanie hocičoho v okolí, vrátane vlastných prštekov. Existujú rodičia, ktorí si nový zúbok všimnú, až keď už svieti v ústočkách. Bohužiaľ, ja k nim nepatrím. Po viacerých prebdených nociach, kedy sme sa s manželom v starostlivosti o umrnčané a plačúce dieťa striedali a kedy sme už, samozrejme neúspešne, vyskúšali všetky možné metódy, ako je chladivé hryzátko, chladiace gély, masáže ďasien a podobne, som sa od známej dopočula o liečivých účinkoch jantárového náramku pre deti.

 

 

Čo to vlastne je – jantár a jantárový náramok pre deti

Nakoľko moja rodina a moja práca v našej firme si vyžadovali každý deň perfektnú kondíciu, s radosťou som sa vrhla na hľadanie informácií o jantárovom náramku a v podstate i o jantári. Okrem všeobecne známych vecí, ako je to, že z jantáru sa vyrábajú krásne a zaujímavé šperky a že v jantári sú zaliate kúsky minulosti, som sa dozvedela o jeho liečivých vlastnostiach. Jantár je organická látka, fosílna živica stromov, starých niekoľko miliónov rokov. Už Rimania ho nazývali žiariacim slnkom a verili, že je ochranou pred zlými duchmi. V Pobaltí vešali kúsky jantáru nad postieľky novorodeniatok ako požehnanie bohmi a ako ochranu pred nešťastím. Liečivé účinky jantáru v našej dobe ako prvý svojimi výskumami potvrdil nositeľ Nobelovej ceny Róbert Koch.

 

Liečivé účinky jantárového detského náramku 

Jantár obsahuje kyselinu jantárovú, ktorá sa i v modernej medicíne používa ako liečivý prostriedok, najviac sa vyskytuje na povrchu, na vonkajšej ploche minerálu. Alternatívna medicína, ktorá odporúča použitie jantáru ako liečivého komponentu, vlastne len využíva vlastnosti kyseliny jantárovej. Ak sa jantár priloží k teplej pokožke, z vrchnej vrstvy sa uvoľňujú liečivé zložky, ktoré pôsobia ako prírodné analgetikum, majú protizápalové vlastnosti a pomáhajú pri bolesti.

Ja som jantár používala v podobe detského jantárového náramku, upevneného väčšinou na rúčke ale niekedy i na nôžke mojej ratolesti, ale môžeš ho použiť ako detský jantárový náhrdelník alebo, podľa vzoru z minulosti, si ho môžeš zavesiť nad postieľku, prípadne skryť pod vankúš.

Postupne som zistila, že jantár má celkovo dobrý vplyv i na môj organizmus, pretože podporuje samoliečenie. Po priložení na boľavú oblasť som pocítila úľavu. Pomohol nielen mojim deťom, ale i mne pri problémoch s dýchaním a pri problémoch s tráviacou sústavou.

Nech je to ako chce, či budem veriť v zázračné liečivé účinky jantáru alebo budem veriť vedeckému vysvetleniu liečivých účinkov jantárovej živice, pre mňa je dôležité jedno - menej slinenia, menej bolesti, menej preplakaných nocí a viac spánku. A ráno usmiate a do ružova vyspinkané dieťatko a jeho oddýchnutú mamu, plnú síl znovu zvládnuť každodenný kolotoč.