Spoožva - prírodné špongie z Jadranu

spoozva

V tejto dobe sa kladie veľký dôraz na ekológiu. Ak je to čo i len trochu možné, podporím kvalitné výrobky, ktoré nezaťažujú našu planétu. Klasické odličovacie tampóny a špongie do kúpeľa nie sú príliš ekologickou variantou. A určite mi dáš za pravdu, že najmä odličovacích tampónov vieme my ženy vyprodukovať veľké množstvo. Produkty Spooživa pochádzajú z hlbín Jadranu, a okrem ekologického aspektu nevyvolávajú žiadne alergické reakcie. Značka je dielom rodinnej firmy, ktorá sa spracúvaniu morských húb venuje už štvrtú generáciu. Prírodná špongia sa na ostrove Krapanj v Chorvátsku vyrába už 350 rokov. 

S láskou k prírode a tradíciám

Kým sa prírodná špongia dostane priamo k tebe, trvá to až niekoľko mesiacov. Pri jej výrobe sa totiž kladie dôraz na ručnú prácu a tradičné spracovanie. Prvým krokom je dostať polotovar na jej výrobu z hlbín morského dna z hĺbky 5 až 50 m. Výlov morskej huby niekedy značne sťažujú poveternostné podmienky. Každá jedna špongia sa zbiera ručne a veľká váha sa kladie na zachovanie prírodného ekosystému

Po príchode na pevninu sa huba nechá uschnúť niekoľko dní na slnku. Následne sa tradičným spôsobom preplachuje, kým nezíska charakteristickú žltú farbu. V tomto štádiu sa balí a posiela do celého sveta. Prírodná špongia je v suchom stave tuhá, po namočení krásne zmäkne a je pripravená na použitie. 

Ak by si rada vyskúšala túto šetrnú alternatívu kúpeľa, či nanášania make-upu aj ty, momentálne na eshope MamaCara nájdeš tieto možnosti:

 

 

1.Spoožva (beauty) špongia 

Táto prírodná špongia ti skvele poslúži pri nanášaní mejkapu, alebo pri jeho odličovaní. Vďaka svojim rozmerom je ideálna na hĺbkový peeling a odstránenie odumretých častí pokožky. Je jemná a má antiseptické účinky. Vyznačuje sa vysokým obsahom jódu. Pred použitím ju nezabudni prepláchnuť v teplej vode. 

 

2.Spoožva (deluxe) špongia 

Tento variant prírodnej špongie môžeš využiť ako alternatívu do kúpeľa. Je tiež mimoriadne efektná ako dekorácia. Buď si istá, že ulahodí tvojej citlivej pokožke. Ja si ju neviem vynachváliť a používam ju aj na jemný peeling a masáž tela po ťažkom dni. Je pre teba vhodná aj v tom prípade, že si alergik. Je totiž čisto organického pôvodu bez akýchkoľvek prídavných látok.  

 

3.Spoožva (regular) špongia

Toto je prémiová voľba spomedzi produktov Spooživa pre najcitlivejšiu pokožku. Je vhodná pre teba aj tvoje dieťatko. Dobre sa napeňuje a má antibakteriálne účinky. 

Verím, že som ťa inšpirovala vyskúšať alternatívne produkty, ktoré sú priateľské k tvojmu telu a prírode. Budem rada, ak mi dáš vedieť, ako si s prírodnými hubkami bola spokojná a aké využitie našli v tvojej domácnosti.