Zdravá opálená pokožka už pred letom

“luuv-leto”

Hneď ako slniečko začína hriať prvými letnými lúčmi, mnohé z nás zatúžia “naberať bronz”. Rovnomerne opálená pokožka je predsa viac sexi, pretože tmavší odtieň jemne vytieňuje naše krivky. No nie každá pokožka sa opaľuje do krásnej hnedej farby. Aj keď slniečko je zdravé a dodáva nášmu telu dôležitý vitamín D, opaľovať sa treba s rozumom. No dosiahnuť rovnomerné opálenie nie je úplne jednoduché. Ak túžiš po zdravej hnedej pokožke, môžeš ju mať aj bez slnka a solária. A to kedykoľvek, aj pred letom.

Dodaj telu betakarotén

Na zdravie a farbu pokožky vplýva aj strava s vysokým obsahom betakaroténu. Je to prírodné farbivo, vďaka ktorému pokožka nadobudne oranžovú až hnedú farbu. Jeho štiepením získava telo potrebný vitamín A. Dodať telu betakarotén môžeš pomocou ovocia a zeleniny. Sú nimi napríklad červená paprika, paradajka, mrkva, špenát, sladké zemiaky, marhule, jahody, tekvica či brokolica. Betakarotén vieš doplniť aj prírodným prípravkom z lekárne. S tými syntetickými nakladaj opatrne. Odporúčam ti zvýšiť príjem betakaroténu aspoň 3 týždne pred plánovaným slnením. Dokonca aj pri použití samoopaľovacích prostriedkov oceníš, keď budeš mať hnedastý základ. 

 

Tip pre teba: Len zdravá koža môže byť rovnomerne hnedá. Ak plánuješ dodať pokožke bronzové opálenie, je potrebné ju najprv vyhladiť. Použiť môžeš dôkladný peeling, ktorým odstrániš odumreté bunky pokožky. Koža bude prekrvená a hladšia a tebe sa bude ľahšie nanášať samoopaľovací krém či olej.

Spoľahlivé a prírodné bronzové opálenie 

Prirodzene opálenú pokožku môžeš mať aj v období, keď ešte poriadne nehreje slnko, alebo nevieš niektorú časť tela doopaľovať, a to vďaka kvalitným samoopaľovacím olejom. Je záchranou aj pre tie, ktoré sa opaľujú “do červena”, alebo majú na slnko alergiu, a tiež túžia byť pekne opálené. Prírodný samoopaľovací olej LUUV jednoducho zbožňujem. Aj tebe zabezpečí prirodzené a rovnomerné samoopálenie bez škvŕn a zároveň pleť hydratuje do hĺbky. Môžeš ho použiť aj ako náhradu za telové mlieko so zlatohnedým efektom. Nájdeš ho v odtieňoch dark, medium a light. Záleží na odtieni tvojej pokožky a na výslednom efekte, ktorý chceš dosiahnuť. Je vhodný aj pre vegánov a citlivú pleť. 

Ak chceš v plavkách skutočne zažiariť, máme pre teba samoopaľovací trblietavý mrkvový olej s prirodzeným ochranným faktorom SPF 10. Dodá pokožke krásny vzhľad a lesk vďaka čiastočkám sľudy. 

So samoopaľovacími olejmi chrániš aj svoju kožu pred predčasným starnutím, ktoré spôsobuje nadmerné slnenie. S dobrým hnedastým základom už samotné opaľovanie môžeš skrátiť. Pobyt na slnku, samozrejme, odporúčam. Ale vždy v rozumnom čase a hlavne s opaľovacím prípravkom s dostatočným ochranným faktorom. Nezabudni, že tvoja pokožka bude vyzerať zdravo len vtedy, keď jej dopraješ potrebnú starostlivosť.