Ranná šálka kávy s kolagénom pre lepší štart

po-porode-opat-do-formy--ako-zacatMám rada efektívne riešenia. Platí to aj pre jedálniček. Bez raňajok nie som schopná vpadnúť do nekonečného kolotoča pracovných povinností. Moje raňajky najčastejšie pozostávajú z rozličných obilninových kaší s ovocím, orechmi a semiačkami. Občas si dám slanú verziu, napríklad celozrnné pečivo so syrom a zeleninou. K jednej aj druhej alternatíve si vždy doprajem kávu. Nie však obyčajnú, ale s prídavkom kolagénu. 

Prírodná káva s kolagénom je pre mňa zdrojom energie i bojovníkom proti vráskam. Okrem lahodnej chuti a zloženia, pozostávajúceho z prvotriednej instantnej kávy, rozpustnej vlákniny z čakanky a bioaktívnych kolagénových peptidov, oceňujem aj jednoduchú prípravu – kopcovitú čajovú lyžičku zalejem 150 ml vody s teplotou maximálne 80 stupňov Celzia a hotovo.   

  

Káva, kolagén, inulín: čo by si o nich mala vedieť?  

 

Prírodná káva s kolagénom doplnená o inulín ti poskytuje všetko potrebné pre úspešný štart do nového dňa. Aké sú účinky jednotlivých zložiek? 

Káva 

Káva patrí k najpopulárnejším nápojom na svete. Desiatky rokov je aj v hľadáčiku vedcov z celého sveta. Mnohé vedecké štúdie prišli so závermi, že pravidelné pitie kvalitnej kávy chráni bunky pred poškodením oxidačným stresom, zlepšuje fyzickú výkonnosť, podporuje kognitívne funkcie a zdravie srdca, môže byť prevenciou cukrovky, má protirakovinové vlastnosti a zdá sa, že podporuje spaľovanie tukov.  

Kolagén a jeho účinky 

Kolagén je komplexným proteínom, čiže obsahuje všetkých 19 esenciálnych aminokyselín. V ľudskom tele sa tvorí prirodzene. Avšak už po dvadsiatom roku života jeho produkcia pomaly klesá. V dôsledku toho dochádza, napríklad k vzniku vrások, štiepeniu vlasov či nechtov.

Ako užívať kolagén? Pokryť kolagén z potravín je náročné, a preto sú vhodným riešením doplnky výživy. Prírodná káva s kolagénom doplní do tela dostatočné množstvo kvalitného kolagénu bez námahy – dáš si ho priamo v šálke voňavej kávy bez práce navyše. Čo je dôležité, táto káva obsahuje kolagén vo forme peptidov. V tejto podobe sa ľahšie a rýchlejšie rozkladá a má vyššiu biologickú dostupnosť, čiže tvoje telo dokáže kolagén lepšie absorbovať a tým pádom máš z jeho užívania väčší prínos.  

Nezabúdaj, že kolagén zlepšuje kvalitu pokožky, vlasy i nechtov, znižuje bolesť kĺbov, nakopne látkovú premenu a pomáha budovať svalovú hmotu. Spája sa aj s podporou zdravia pečene a kardiovaskulárneho aparátu. 

Inulín 

Inulín je prebiotikum, čiže druh vlákniny slúžiacej ako potrava pre prospešné črevné baktérie. Okrem toho, že je prevenciou zápchy, podporuje zdravie srdca a je prevenciou metabolického syndrómu, výborne zasýti. To znamená, že prírodná káva s kolagénom má aj výbornú sýtiacu schopnosť.