Nelám si hlavu so striami. Poviem ti, ako s nimi zatočiť

nelam-si-hlavu-so-striami--poviem-ti--ako-s-nimi-zatocitTieto jazvičky na koži trápia rovnako ženy, ako aj mužov. Najčastejšie sú však spojené s tehotenstvom. Sú spôsobené napínaním kože priberaním alebo rýchlym rastom počas puberty. Takmer každú z nás v období tehotenstva postihnú strie vo väčšej či menšej miere a naše telo po pôrode potrebuje zvýšenú starostlivosť. Nevzhľadné jazvičky sa vyskytujú najčastejšie na bruchu, bokoch, prsiach, stehnách a bedrách. Nespôsobujú žiadne zdravotné ťažkosti, vedia však otriasť sebavedomím nejednej ženy. Či som boj so striami zvládla úspešne, zistíš v článku.

Dôležitá je prevencia 

Koža potrebuje prirodzenú elasticitu, ktorá sa s pribúdajúcim vekom a nezdravým životným štýlom stráca. Preto je potrebná hydratácia a to skôr, ako začnú prvé problémy. Prvým varovným signálom býva pocit svrbenia a pnutia kože. Na zvýšenie elasticity pokožky sú skvelým pomocníkom krémy, gély a telové mlieka s vitamínmi skupiny A a E a kyselinou hyalurónovou. Podporujú nielen zdravie pokožky, ale aj hojenie rán.

 

Z vlastnej skúsenosti viem, že poctivé natieranie bruška krémom na elasticitu kože počas celého tehotenstva mi pomohlo predísť novým striám.

Ako odstrániť strie prirodzene?

Existuje mnoho spôsobov, ako bojovať so striami. K dispozícii je množstvo dermatologických krémov. Tiež som stála pred rozhodnutím, ako zatočiť so striami. Rozhodla som sa skúsiť to prirodzenou cestou.

Môj problém so striami som začala riešiť vďaka odporúčaniu kamarátky. Verím, že ti moje rady a skúsenosti budú užitočné:

Účinný kolagén

Moja prvá cesta viedla do lekárne po účinný kolagén. Potrebovala som naozaj kvalitný kolagén, ktorý preniká do hĺbky. Produkcia kolagénu v ľudskom tele vekom klesá, preto je vhodné ho doplniť aj preventívne.

Mäkké techniky

Objednala som sa u fyzioterapeutky, ktorá mi pomocou mäkkých techník prekrvila problémové partie a vyhladila kožu. Osloviť môžeš nielen dobrého fyzioterapeuta ale aj maséra.

Lymfatická masáž

Hoci túto som už pre vyhladenie strií nepotrebovala, ale pomocou nej môžeš tiež dosiahnuť želaný efekt. Rozprúdi tvoj lymfatický systém, odplavia sa všetky nečistoty a prekrví sa povrchový sval. Výsledkom je vyhladená koža.

Teplá a studená sprcha

Počas ďalšieho tehotenstva sa mi osvedčila masáž brucha v sprche. Krúživý pohyb rúk v smere hodinových ručičiek pri striedaní teplej a studenej vody a žiadne strie na mojom bruchu sa neobjavili. Keď masáž v sprche podporíš už vyššie spomínaným krémom na elasticitu kože, strie nebudú mať žiadnu šancu. 

Strie samé od seba nezmiznú. Čím skôr s nimi začneš boj, tým je väčšia šanca na víťazstvo.