Maderoterapia po tehotenstve

Obdobia tehotenstiev patrili v mojom živote k tým najkrajším. Na dni, keď prišli moji traja synovia na svet, nikdy nezabudnem. Byť matkou je pre mňa obrovský dar a ďakujem za to každý jeden deň. Po šestonedelí som pomaly začala riešiť aj seba – napriek tomu, že životný štýl je mojou vášňou a milujem jogu, objavila sa mi na stehnách celulitída. Keďže som žena činu, okamžite som hľadala riešenie. Kto hľadá, nájde. Po tehotenstve mi s celulitídou pomohla maderoterapia.  

 

Čo je maderoterapia

Za týmto zvláštnym názvom sa skrýva špeciálna masážna technika, ktorá je v prvom rade určená na elimináciu celulitídy. Vykonáva ju odborník, špeciálne tvarovanými drevenými nástrojmi (valčekmi), za pomoci mierneho tlaku a rytmických pohybov. Valčeky majú rôzne tvary, a teda aj iné využitie.

 

Maderoterapia môže byť užitočná aj ako podporná pomôcka pri odbúravaní tuku z bokov a bruška a vôbec pri celkovej redukcii objemu. Už po jednom sedení pocítiš prílev pozitívnej energie, čiže je výborná aj na uvoľnenie tela a mysle. Okrem toho podporuje činnosť lymfatického systému, stimuluje vylučovanie toxínov a urýchľuje metabolizmus. To znamená, že vďaka terapii drevom získaš nielen krajšie telo, ale aj pokojnejšiu myseľ. 

Maderoterapia je prírodnou metódou, čiže sa nemusíš báť nepríjemných vedľajších účinkov. Je vhodná po tehotenstve, ale kontraindikovaná, napríklad pre ľudí s niektorými vážnejšími diagnózami. Ak nejakú máš, konzultuj to vopred s lekárom. 

Určite ťa zaujíma, za aký čas uvidíš výsledky. Nebudem ťa zavádzať, zázrak na počkanie sa ani v tomto prípade nekoná. Je to individuálne, ale už zhruba po piatich až šiestich sedeniach zbadáš prvé zlepšenia. Rátaj s tým, že skvelý výsledok dosiahneš zhruba po desiatich masážach v dvoch sériách. Odporúčajú sa 3 až 4 procedúry týždenne v trvaní približne 45 minút. 

 

Nezabúdaj na zdravý životný štýl 

Maderoterapia podporí činnosť lymfatického systému, aktivuje mikrocirkuláciu a eliminuje zadržiavanie vody. Hoci je celulitída problémom kože a nie tuku, je záležitosťou genetických faktorov, hormónov a veku, dá sa do značnej miery ovplyvniť celkovým životným štýlom, najmä stravou, pohybom a pitným režimom.

Čo sa týka stravy, tak ťažkosti môže robiť nadmerná spotreba rafinovaného cukru, živočíšnych tukov a soli. Pre správnu činnosť lymfatického systému je tiež dôležitý pohyb – 30 minút svižnej chôdze je absolútne minimum. Nezabúdaj na pitný režim, lebo práve voda odvádza z tela toxíny. Ideálna je čistá alebo filtrovaná. Ako doplnok môžeš využiť nesladené bylinkové alebo ovocné čaje, riedené ovocné či zeleninové šťavy.