Krásne a zdravé nechty ako z katalógu

Som presvedčená o tom, že sebaláska nie je len o tom, že dokážem povedať nie, zdravo sa stravujem, spím 7 až 8 hodín, venujem každý deň aspoň 15 minút iba sebe… Dôležité je, ako sa starám o svoje telo zvonku. Neodmysliteľnou súčasťou starostlivosti o seba sú nechty. 

 

Tipy na nechty 

Prinášam ti niekoľko rád, ako mať pekné nechty. Nezabúdaj, že krásne sú iba zdravé nechty. Ako sa k nim dopracovať? 

 

Iba manikúra nestačí 

Pravidelná manikúra je základom pre zdravé nechty. S trochou šikovnosti ju zvládneš doma, alebo môžeš navštíviť manikérku. Okrem toho by si nemala zabúdať na to, že po umytí je potrebné ruky poriadne vysušiť vlhkosť pod nechtami spôsobuje množenie nežiaducich baktérií. 

 

Pri používaní hydratačného krému na ruky ho dôkladne votri aj do oblasti nechtovej kože a samotného nechta. Ja osobne používam na zvlhčenie nechtovej kože olejčeky určené na jej regeneráciu. 

Ak máš krehké nechty, môžu ti pomôcť spevňovacie kúry na nechty v podobe špeciálnych lakov. 

 

Vyhni sa chybám, ktoré nechtom škodia 

To, že obhrýzanie nechtov je zlozvyk, určite vieš. Daj si však pozor aj na trhanie nechtovej kože napríklad vtedy, keď sa ti v okolí nechta urobí záder.

Nechtom neprospievajú ani odlakovače na báze acetónu. V drogérii nájdeš šetrnejšie alternatívy. 

Ak na nechtoch spozoruješ nejaký problém, nenechávaj to bez povšimnutia a radšej sa poraď s odborníkom. 

Čo je ešte v tomto smere dôležité? Pri umývaní riadu a upratovaní domácnosti čistiacimi prostriedkami vždy použi ochranné rukavice. 

 

Vyskúšaj biotín 

Stravuješ sa zdravo a pestro? S najväčšou pravdepodobnosťou doplnky stravy nepotrebuješ. Máš v tomto smere medzery? Môže sa to prejavovať na zdraví a kvalite tvojich nechtov. Ak sú krehké a majú sklon lámať sa, zameraj sa na konzumáciu potravín s obsahom biotínu. 

Tento B vitamín je zastúpený v potravinách, ako napríklad vaječné žĺtky, strukoviny, orechy či vnútornosti. Samozrejme, vhodný je aj doplnok výživy. Odporúčam ti však siahnuť po komplexe vitamínov skupiny B, nie iba po samotnom biotíne. Je to kvôli tomu, že vitamíny skupiny B fungujú v ľudskom tele ako tímoví hráči. Keď prijmeš biotín spolu s ostatnými béčkami, tvoje telo ho lepšie a ľahšie využije. 

 

Používaj podkladový a vrchný lak 

Pokiaľ pred gélovými nechtami preferuješ používanie klasického laku na nechty, radím ti použiť podkladový lak. Ten chráni nechty pred zafarbením, zároveň ich spevňuje a posilňuje. Vrchný lak predlžuje životnosť laku na nechty, dodáva im lesk a býva obohatený o živiny prospievajúce nechtom, ako napríklad už spomínaný biotín.