TOP 5 rodinných filmov na piatkový večer

Obrázok článkuMilujem piatky. Nielen ja, ale aj môj manžel a traja úžasní synovia. Piatkové popoludnia a večery sú pre nás všetkých začiatkom víkendu, počas ktorého sa snažíme byť čo najviac spolu. Užívať si jeden druhého, pretože rodina je najviac. V piatok bývame po celom pracovnom týždni uťahaní, a preto si spolu radi pozrieme dobrý rodinný film či komédiu. 

Ak hľadáš tip na dobrý film na večer, čítaj ďalej. 

5 rodinných filmov pre celú rodinu 

U nás je piatkové pozeranie filmov rituálom. Sedíme pokope v obývačke. Každý si urobí svoje pohodlie. Niektorí sa uvelebia na sedačke, ďalší v kresle a podaktorí i na mäkkom koberci. Pri pozeraní filmu si, samozrejme, doprajeme nejaký snack. Najčastejšie ide o doma pripravený popcorn alebo v rúre pečené zeleninové hranolky. 

Poď sa pozrieť spolu so mnou na rodinné filmy či animované rozprávky, ktoré stoja za to. Ktoré sú to?  

 

June & Kopi

Komediálny rodinný film June & Kopi bol nakrútený v Indonézii. Je to príbeh o túlavom psíkovi menom June, ktorého nájde grafická dizajnérka Aya. Aya má však doma pitbula Kopiho. June sa napriek svojmu túlavému životu vyznačuje lojalitou a inteligenciou. Po čase do rodiny pribudne nový člen, ktorým je dievčatko Karin trpiace astmou. Celý príbeh je bohatý na zápletky, nechýba v ňom primeraná dávka nebezpečenstva i humoru a, samozrejme, emotívny záver končiaci obetou psíka za dievčatko Karin.

Yes Day 

Celý príbeh je založený na tom, že rodičia majú plné zuby dávania príkazov a zákazov svojim deťom. Preto sa rozhodnú, že si deti môžu urobiť deň podľa seba, teda úplne bez pravidiel. To so sebou prináša množstvo vtipných, ale aj nebezpečných situácií. Tento film pripomenie deťom i rodičom, že každý čin má svoj následok. Poukazuje tiež na dôležitosť hraníc, ktoré majú mať deti pevne stanovené. 

Encanto: Čarovný svet 

Animovaný rodinný film Čarovný svet zaujme deti i dospelých. Rozpráva príbeh nezvyčajnej rodiny Madrigalovcov. Tí žijú na mieste Encanto, ktoré je ukryté v čarokrásnych kolumbijských horách. Encanto nie je však obyčajným, ale čarovným domovom. Každý jeden z členov rodiny má nejakú zázračnú schopnosť. Teda skoro každý, netýka sa to hlavnej hrdinky Mirabel. V závere filmu končiacom happyendom sa však ukáže, že to nie je celkom tak. Animovaný film Encanto: Čarovný svet ponúka fantazijný príbeh s ponaučením, že rodina je najväčší poklad. Navyše je plný farieb, hudby a spevu, čiže zaujme aj menšie deti. 

Poly 

Rodinný film sa odohráva v južnej časti Francúzska, ktorá ponúka prekrásne zábery na prírodu. Hlavnou hrdinkou je desaťročné dievčatko Cécile. Tá sa spolu s mamou presťahuje do malej dedinky. Postupne si zvyká na nový život, čo nie je jednoduché. Po čase prichádza na scénu Poly, malý poník, ktorého v cirkuse týrajú. Dievča sa ho rozhodne zachrániť. Záchrana spojená s útekom prináša množstvo dobrodružstiev. Ak chceš vedieť, ako to dopadne, pozri si rodinný film Poly. 

Martin a tajomstvo lesa 

Hlavný hrdina je blízky mnohým dnešným deťom. Je ním jedenásťročný chlapec Martin, ktorý sa nevie odtrhnúť od svojho mobilu. Príbeh sa začína rozvíjať vtedy, keď ho otec prihlási do detského tábora v divočine. On utečie sa stretáva sa s čarovnými bytosťami v lese. Ani k nim sa nezachová čestne. Avšak postupne sa mení a stane sa z neho záchranca lesa.