Osláv Deň rodiny po svojom

““den-rodiny””

Rodina. Pre mnohých samozrejmá a často sa na jej význam zabúda. Vytvára zázemie pre šťastný a pokojný život. Rodina je dar, o ktorý sa treba starať. Každý deň by sme mali urobiť niečo pre svoju rodinu. Aj ty môžeš podporiť Medzinárodný deň rodiny a stráviť tento deň aspoň trochu inak - telom i dušou so svojou rodinou. 

 

Rodina je základom šťastia a spokojnosti

Urob niečo pre svoju rodinu. Pohraj sa s deťmi ich obľúbenú hru, vypočuj si starosti starých rodičov a poteš ich návštevou s vnúčatami. Nezabudni na svojho partnera. Daj mu najavo, aká je pre teba rodina dôležitá a si vďačná za jeho prítomnosť. Hoci rodinu radíme v našom živote za jednu z najdôležitejších hodnôt, mnohé veci vnímame ako samozrejmosť a nevenujeme dostatok času utužovaniu vzťahov v nej. U nás sa Deň rodiny oslavuje vo veľkom. Občas je potrebné sa prispôsobiť počasiu, ale slávime ho spoločnou grilovačkou v čo najväčšom počte, a to so starými rodičmi i súrodencami. 

 

 

Buď vnímavá a pomáhaj 

Vnímaj potreby rodín v okolí. Je dokázané, ak sa rodina v ťažkých časoch nachádza vo vyrovnanom prostredí a dokážu sa problémy zachytiť včas napr. vďaka vnímavým susedom, priateľom či blízkej rodine, je šanca na úspešné prekonanie krízy. Je príjemné zdieľať so svojim okolím podobné rodinné hodnoty.

 

Rodina v srdci spoločnosti

Podpor Svetový deň rodiny akciou, napr. aj v tvojej obci. Mnohé organizujú v tento deň súťaže, vystúpenia a príjemne strávený rodinný čas v spoločnosti iných rodín, ktoré si vážia spoločnú hodnotu - rodinu. Cieľom týchto akcií je dostať rodinu do centra pozornosti a pripomenúť dôležitosť rodiny v spoločnosti.

Spomínam si ešte na škôlkárske časy, kde sa tiež pravidelne oslavoval Deň rodiny spoločným gulášom a aktivitami pre deti, kde pani učiteľky s radosťou zapojili aj rodičov. Malých škôlkarov vedú k tomu, aby si vážili hodnotu rodiny a s hrdosťou ukázali svoju škôlku aj starým rodičom.

 

Každá nedeľa je Deň rodiny

U nás sa snažíme v nedeľu tráviť čas spoločne. Užívame si spoločný obed, pri ktorom mi chlapci asistujú. Už tá prvotná radosť z nich vyprchala, ale berú to už ako samozrejmosť. Plánujeme spoločný výlet alebo si zahráme spoločenskú hru - tu už majú hlavné slovo väčšinou chlapci. Radi trávime čas spolu, vďaka tomu máme krásne spomienky a môžem povedať, že moje deti sa cez víkend rozhodne nenudia.

 

Deň rodiny (ne)tradične

Medzinárodný deň rodiny nemusí byť ničím netradičný, práve naopak. Dôležité je, ak si vyhradíš čas na rodinu, pracovné a domáce povinnosti dáš bokom a strávite spoločné chvíle tak, ako sa vám chce. No hlavne spoločne. A možno stačí len dlhšia prechádzka s piknikom, motivačnou zmrzlinou, návšteva zoologickej záhrady alebo opekačka v záhrade. A šikovný ocko určite vymyslí deťom aj prekážkovú dráhu s úlohami, v ktorých si zmeriate sily spoločne. 

 

Prajem ti príjemný Deň rodiny!