Nápady od avatarky Peti, ako si netradične užiť deň matiek

“olivovy-olej”Spomínaš na deň, keď si sa stala mamou? Táto náročná “rola” je zároveň najkrajším darom, ktorý žena môže dostať. Je to práca na 3 zmeny, 365 dní v roku. Niet sa čo čudovať, že už viac ako 100 rokov sa všetkým mamám na svete skladá hold na Deň matiek. A čo tak si ho skúsiť užiť netradične?

Zvykom býva osláviť deň matiek besiedkou v škôlke či škole a s milým výrobkom pre mamu od našich ratolestí. Táto milá tradícia poteší každú mamu. Ale v prvom rade, by si si tento deň mala užiť podľa svojich vlastných predstáv.

 

Rozprúď všetky bunky v tele 

Koncerty, festivaly a diskotéky už zrejme máš za sebou, ale niekedy môže byť fajn dopriať si poriadnu dávku dobrej hudby s kamarátkou. Rozhliadni sa, či zrovna nemá koncert tvoja obľúbená kapela. Vyber si štýl hudby, ktorý ti je blízky a na chvíľu rozozvuč každú bunku v tvojom tele. Možno si aj skvelo zatancuješ.

 

 

Divadlo bez rozprávky

Užiť si ticho a oddýchnuť si môžeš aj v divadle. Vymeň rozprávkové bytosti, princeznú či rytiera za divadelnú inscenáciu. Pekne sa obleč a uži si bezstarostnú chvíľu napríklad s kamarátkou. Navštíviť môžeš aj galériu alebo múzeum. Ako dlho si už nebola v divadle?

 

Ponor sa a relaxuj

Užiť si svoj čas na relax môžeš aj doma. Rozmaznaj sa relaxačným kúpeľom, dopraj si zamatovo hebkú pokožku s cukrovo-soľným peelingom a omladni s prírodnou maskou na tvár Bright Face. Maska spája neoceniteľnú silu marockého a zeleného ílu, ktoré účinne čistia pleť. Epsomská soľ do kúpeľa s upokojujúcou zmesou byliniek je silná kombinácia, ktorá privedie tvoje zmysli k absolútnemu uvoľneniu. Naberieš nový dych a materstvo bude pre teba opäť na nejaký čas hračkou.

 

Panoráma z hojdačky

Ak je pre teba oddychom stráviť deň s rodinou, vyber príjemné miesto na prechádzku, vezmi deku a drobnosti pod zub a urobte si spoločný piknik. Existujú napríklad hojdačky v prírode. Sú skvelou motiváciou aj pre deti a vychutnáte si z nich očarujúci výhľad. Nájdete ich napríklad v Zuberci, Zázrivej, ale aj v Rači. Hlavne si uži spoločné chvíle so svojimi najbližšími a bez každodenných domácich povinností.

 

Vypoť všetok stres a únavu 

Wellness bez detí môže byť to pravé, čo ťa postaví na nohy. Vo vode zrelaxuješ a v saune posilníš krvný obeh a imunitný systém. Sauna navyše pomáha aj pri chudnutí. No pre výraznú zmenu je dôležitá pravidelnosť. Ale keď ocko postráži dieťa raz, určite to zvládne aj nabudúce.

Dopriať si môžeš aj čokoládovú masáž a rozličné skrášľujúce procedúry. Možno práve v tento deň omladneš o niekoľko rokov a partner ťa bude posielať častejšie. 

 

Ocko ako šéfkuchár

Dohodni sa s ockom, že na tvoj sviatok nevaríš a rada sa necháš prekvapiť dobrým jedlom. Ak si vo svojom gurmánskom umení nedôveruje, môže spolu s deťmi vybrať niečo chutné pod zub. Ak máš už väčšie deti, ako ja, určite radi pomôžu s prípravou. Ja si naozaj rada vychutnávam pocit, keď ma raz do roka moji štyria chlapi obskakujú.

 

Mama s mamou

Hoci už máš svoju rodinu, no nezabúdaj na svoju mamu, a akú dôležitú úlohu v tvojom živote má. Stráviť deň matiek môžete spolu vy dve ako mama a dcéra, napr. aj spomienkami na detstvo. Urobte si peknú nedeľu a uvarte si spolu obed, aký nesmel na nedeľnom stole chýbať.

 

Môj TIP: Ak si milovníčka kávy, tak ako ja, odporúčam ti školu prípravy kávy. Naučíš sa, ako si doma pripraviť nezvyčajnú lahodnú kávu. Vyskúšaš niečo nové, oddýchneš si a spoznáš zaujímavých ľudí.

Nápadov, ako si netradične užiť deň matiek, existuje omnoho viac. Môžeš zažiť adrenalínové dobrodružstvo, namaľovať obraz, alebo čítať knihu v hojdacej sieti. Ale rozhodne si zaslúžiš stráviť čas podľa svojich predstáv. Záleží len na tvojich prioritách.