5 knižných tipov pre rozvoj a motiváciu

Kniha pre mňa znamená každodenný únik od bežných povinností a relax na konci každého náročného dňa. Mám rada beletriu, vzdelávacie knihy, ale osobitné miesto v mojej knižnici zaberajú aj motivačné knihy. Vyberám si ich starostlivo a objednávam na základe kladných referencií. Môj čas je vzácny, a preto sa rozhodujem, ktorej publikácii ho venujem. Ak si aj ty po každodennom zhone na záver dňa rada prečítaš niekoľko obohacujúcich riadkov napríklad na rozvoj osobnosti, pripravila som ti pár mojich knižných tipov.

 

Pros a dostaneš

Už dávno som presvedčená o tom, že na čo myslíme, to si podvedome privolávame. Naše podvedomie kombinuje všetky situácie zamerané na myšlienky, ktorými sa najviac zaoberáme. A kniha Pros a dostaneš ma v mojom presvedčení len utvrdila. Kniha sa mi čítala zložitejšie a na jej čítanie som si musela vyhradiť čas a plné sústredenie. Po niekoľkých stranách som sa však na jej ideu naladila.  Uvedomila som si, že ak som niekedy bola v mojom živote negatívna, negatívne veci sa mi aj diali. To isté platilo a platí aj v opačnom prípade. Knižka hovorí o tom, ako si správne priať. Ale pozor na to, čo si praješ. Pretože musíš niesť zodpovednosť za to, keď sa ti tvoje priania skutočne splnia.  

 

 

Začni otázkou prečo

Žena v biznise čelí mnohým výzvam. Keďže som mama podnikateľka, denne sa zamýšľam nad tým, či to všetko čo robím je skutočne prospešné a či to robím dobre.. Mám to šťastie, že robím to, čo ma napĺňa a práca je moja motivácia, nie nutnosť. Okrem toho, že si tvrdo idem za svojim cieľom mám aj veľkú túžbu byť prospešná. Kniha Začni otázkou prečo bola a stále je pre mňa veľmi inšpirujúca a obohacujúca. Autor kladie otázku prečo robíme to čo robíme a aký je hlbší význam či podstata nášho zamerania. Kniha to ukazuje na reálnych príkladoch veľkých lídrov, ktoré mi pomohli pochopiť, akým spôsobom je možné viesť firmu a inšpirovať ľudí. Nemyslím si, že je vhodná len pre ľudí z oblasti biznisu, otázku prečo robím to čo robím si predsa môže položiť každá jedna z nás. 

 

Ľudskosť

Táto kniha je pre mňa skutočným skvostom medzi knihami. Hlboko sa mi vryla do podvedomia a zatriasla mojimi emóciami. V ťažkých chvíľach sa k nej často vraciam. Listujem kapitoly a premýšľam nad nami ľuďmi. Kniha ťa prevedie históriou ľudského nešťastia a zároveň poukazuje na spolupatričnosť a ľudskosť, ktorú sme my ľudia schopní v ťažkých chvíľach voči sebe prejaviť. 

 

Život bez hraníc

Mám rada inšpiratívne príbehy silných ľudí ktorí sa nevzdali napriek nepriaznivému osudu. Sú pre mňa skutočnými víťazmi. Nick Vujicic vo svojej knihe Život bez hraníc opisuje, ako sa napriek svojmu postihnutiu žije preňho plnohodnotný život. Pre mňa je táto kniha dôkazom toho, že ak sa človek naozaj rozhodne, dokáže takmer nemožné. A toto je zároveň posolstvo, ktoré som si z nej odniesla. V akejkoľvek náročnej situácii sa ocitnem, snažím sa byť nezlomná a vytrvať.

 

Vnútorné dialógy pri káve

Každý má v živote obdobie, kedy intenzívne premýšľa nad svojim ďalším smerovaním. Ani ja nie som výnimkou. Knihu Vnútorné dialógy pri káve som doslova hltala. Jej idea je venovať prvých ranných 5 minút pri šálke teplého nápoja zamysleniu sa nad svojím vlastným životom a iniciovať vnútorný dialóg. Čítanie je jednoduché a miestami dokonca vtipné. Knihu ti odporúčam najmä vtedy, ak hľadáš odpovede na otázky ohľadom seba samej. Samozrejme nečakaj, že vyrieši všetky tvoje problémy za teba, je však možné, že ťa dokáže inšpirovať a nasmerovať tým správnym smerom.