Šťavnatý peeling pre zdravé a plné pery

 

Letné obdobie dá tvojim perám zabrať rovnako ako pokožke. Slnečné lúče, morská voda a nedostatočný pitný režim spôsobujú ich vysúšanie a v tom horšom prípade neestetické a bolestivé praskanie. Plné, hydratované a zdravé pery sú snom nejednej z nás. 

Pripravila som ti 4 jednoduché triky na to, aby boli tvoje pery hodvábne a krásne aj v tých najteplejších dňoch. Nezabudni na dobrú hydratáciu organizmu, kvalitný balzam, chráň sa pred slnkom a vyskúšaj peeling na pery.

 

1. Dodržuj pitný režim

Toto pravidlo ti opakujú hádam všade. Ak chceš mať krásnu pleť, nezabúdaj veľa piť. Ak sa chceš cíiť plná energie, pribaľ si fľašu vody. Ak máš nízky tlak, pravdepodobne málo piješ. Ak je tvoja menštruácia príliš bolestivá, zapracuj na svojom pitnom režime. Asi to poznáš však? Znie to ako klišé, ale ľudský organizmus je asi z 60-70% tvorený vodou. Voda je súčasťou orgánov, buniek a tkanív a keď jej prijímaš nedostatok, nielen že sa cítiš zle, ale aj tvoja pokožka a pery sú suché a drsné. Zvykla som si nosiť všade so sebou fľašu vody a to nielen v letnom období. Každú hodinu sa snažím doplniť tekutiny. Ja pijem čistú vodu, riedené ovocné smoothies, alebo bylinkové čaje. Výbornou alternatívou je odšťaviť si do studenej vody pár kvapiek citrónu, pomaranča, alebo nasekať sezónne ovocie. Efekt na svojej pokožke a perách spoznáš už za niekoľko dní. 

 

 

2.Nezabudni na hydratáciu pier

Tak, ako tvoja pleť, aj tvoje pery potrebujú hydratovať. Jednoducho si ich natri vyživujúcim balzamom, ktorý ich zvlhčí a premastí v prípade, že sú suché. Ja v lete minimalizujem používanie rúžu a volím kvalitný balzam s jemným leskom. Napríklad vegánsky balzam od LUUV, ktorý teraz môžeš nájsť aj v našej ponuke. A to hneď v niekoľkých odtieňoch. Obsahuje organický slivkový olej, ktorý stimuluje regeneráciu aj v prípade, že na tvojich perách sa nachádzajú drobné trhlinky. Čo je super, neobsahuje žiadne parabény, ani chemikálie. Jeho používaním teda nezaťažíš svoj organizmus, ani životné prostredie.

 

3. Používaj ochranný faktor

Pri pobyte na slnku je pre nás úplne bežné natrieť sa ochranným krémom proti UV žiareniu. Mnohé z nás často pokožku pier vynechávajú. A to je chyba. Preto tak, ako chrániš svoje telo a pokožku, chráň aj svoje pery. Natri svojim bežným opaľovacím krémom aj svoje ústa a so slnením to rozhodne nepreháňaj.

 

4. Vyskúšaj voňavý peeling na pery 

Peeling na pleť určite dobre poznáš. Možno ho používaš pravidelne a pozoruješ jeho benefity na svojej pokožke. Odstránenie odumretých buniek, zjemnenie a zrovnomernenie pokožky.
Mojou obľúbenou variantou je peeling z trstinového cukru a bio kakaa Almara Soap. V letných mesiacoch si ho aplikujem minimálne raz týždenne. Obsahuje zmes kakaového a bambuckého masla a mandľový olej lisovaný za studena. Pery po ňom ostanú krásne jemné a navyše skvele vonia a chutí. Ak sa napríklad chystáš na letnú rodinnú oslavu, po tomto peelingu sú tvoje pery pripravené na nanášanie rúžu, či lesku. Jeho farba bude žiarivejšia a intenzívnejšia. 

Uprednostňuješ svieže, ovocné vône? Potom vyskúšaj šťavnatú variantu prírodného peelingu na pery Almara Soap JUICY LIPS so 100 % esenciálnym pomarančovým olejom. Kombinácia jahodových zrniečok, jahodového prášku a mandľového oleja je to pravé na leto.