Chránime životné prostredie spolu s našou kozmetikou

“den-zivotne-prostredie”

Som presvedčená o tom, že k zdravému životnému štýlu a starostlivosti o seba patrí aj snaha o ochranu životného prostredia. Modrá planéta patrí nám všetkým a čoraz intenzívnejšie nám dáva najavo, že takýmto spôsobom života už ďalej žiť nemôžeme. Triediť odpad nestačí, treba urobiť viac, napríklad udržateľnejšie nakupovať eko kozmetika je dobrým prvým krokom. 

Svetový deň životného prostredia 

Práve dnes to je 50 rokov, čo 5. jún patrí Svetovému dňu životného prostredia. Vyhlásený bol Organizáciou spojených národov (OSN) ako reakcia na Konferenciu o životnom prostredí v Štokholme. 

Každoročne OSN informuje o tom, ako na tom sme z ekologického hľadiska. Správa OSN o klíme 2022 obsahuje niekoľko alarmujúcich informácií. Za zmienku stojí napríklad to, že roky 2015 až 2019 patria k najteplejším obdobiam od dôb, kedy sa teploty na Zemi zaznamenávajú. Kvôli neudržateľnej produkcii potravín a s ním súvisiacemu globálnemu otepľovaniu je vo svete vystavených hladu 811 miliónov ľudí a tento trend neustále narastá. To, že väčšina z nás dýcha nezdravý vzduch, je smutný fakt. 

 

Aj na tebe záleží. Nakupuj vedome a pomôž životnému prostrediu 

Pýtaš sa, ako neznečisťovať životné prostredie? Každý deň to máš vo svojich rukách, pretože malé zmeny robia veľké rozdiely. Prilož ruku k dielu a zapoj sa do ochrany životného prostredia. Nechaj auto doma a choď do práce po vlastných alebo na bicykli. Neplytvaj potravinami, šetri vodou a elektrickou energiou, nakupuj udržateľnejšie. K udržateľným nákupom patrí aj zero waste kozmetika z prírodných ingrediencií, bez plastov a chemikálií.

Almara Soap alebo Spoožva 

Chýba ti peeling, soľ do kúpeľa, olej na pleť alebo maska na tvár? Stav na ručne vyrábanú prírodnú kozmetiku Almara Soap. Zaujme ťa na prvý pohľad svojím dizajnom a prívlastkom zero waste. Obsahuje prírodné poklady v podobe rastlinných olejov a esencií, výťažkov, macerátov, sušených plodov z bylín alebo pravý íl. Ak chceš kozmetiku, ktorá bude hýčkať tvoju pleť a aj životné prostredie, Almara Soap je tou pravou. 

Používaš na hĺbkové čistenie pleti klasickú špongiu? Tá je väčšinou vyrobená z polyuretánu či polyesteru, ktoré predstavujú značnú záťaž pre životné prostredie. Tvoja pleť si zaslúži dokonalé čistenie a hĺbkovú masáž antibakteriálnou a antiseptickou špongiou Spoožva, pochádzajúcou z ekologického zberu. Keďže ju tvorí 100 % Euspongia officinalis z morského dna, je oveľa udržateľnejšou voľbou pre životné prostredie ako klasická hubka na umývanie. 

Ako vidíš, kúpou eko kozmetiky či zero waste produktov získaš prvotriednu starostlivosť o svoje telo a prispievaš k zníženiu uhlíkovej stopy.